UCCU Budapest

UCCU BUDAPEST

Kik vagyunk

Az Uccu Alapítvány alapötlete 2008-ban fogalmazódott meg. Az akkori cigányellenes hangulat és a társadalmi szolidaritás hiánya motivált minket arra, hogy tegyünk valamit, még ha kicsiben is, mindennek megváltoztatására. Az Alapítvány 2010-ben jött létre, amelynek kialakításában maguk a roma fiatalok is részt vettek. A budapesti csapathoz 2010 óta több mint 40 roma fiatal önkéntes csatlakozott.

A szervezet iskolai foglalkozásaival évente körülbelül 4000 diákot, és az ő tanáraikat éri el közvetlenül. Közvetetten a diákok családjára, barátaira, illetve egyéb közösségekre van vélemény és attitűd formáló hatással.

UCCU BUDAPEST

ÍRJ NEKÜNK!

Az Uccu budapesti csapatába folyamatosan várjuk roma fiatalok jelentkezését.

Roma fiatal vagy? Igazságtalanságot látsz magad körül? Van véleményed és mások véleménye is érdekel? Szerinted is fontos, hogy egy befogadóbb és nyitottabb világban éljünk? Szeretnél tenni érte? Akkor téged keresünk! Csatlakozz hozzánk!